Pożyczki społecznościowe online

Pożyczki społecznościowe, zwane również pożyczkami peer-to-peer (P2P) lub social lending, to jeden z wielu dostępnych na rynku sposobów pożyczania pieniędzy. Pożyczki społecznościowe wyróżniają się niskimi kosztami pożyczki, łatwością jej otrzymania oraz elastycznym sposobem ustalania warunków bezpośrednio między pożyczkobiorcą a pożyczkodawcą.

Zazwyczaj cały proces pożyczkowy odbywa się przez internet, a warunki pożyczki są ustalane w elastyczny i przejrzysty sposób na platformie stworzonej do wymiany informacji i umożliwiającej rozliczenia między użytkownikami. Idea pożyczek społecznościowych opiera się na założeniu, że pożyczkobiorca zawsze otrzyma najtańszą z dostępnych ofert. Dla przykładu, wnioski pożyczkowe w Fellow Finance działają w formie aukcji z prostą regułą: finansowanie pożyczki zawsze przypada inwestorowi, który zaoferował najtańsze warunki spłaty. Z drugiej strony, im bardziej wiarygodny jest pożyczkobiorca, tym lepsze oferty może on uzyskać od inwestorów.

Pożyczki między zwykłymi ludźmi

Pożyczki społecznościowe udzielane są na podstawie umów zawieranych pomiędzy osobami fizycznymi a innymi osobami fizycznymi i firmami. Obie strony, pożyczkobiorca i inwestor, wspólnie decydują o warunkach udzielenia pożyczki. Rozwój internetu i nowoczesnych technologii pozwolił na spopularyzowanie w większej skali pożyczki sąsiedzkiej, która jest pierwowzorem dzisiejszych pożyczek społecznościowych, w ramach których zwykli ludzie pożyczają sobie pieniądze na dogodnych, ustalanych wspólnie warunkach.

Dzięki globalnej sieci pożyczki społecznościowe znacznie zyskały w ostatnich latach na popularności. Obecnie stanowią znaną na całym świecie powszechnie uznawaną elastyczną formę finansowania. W mediach pojawia się coraz więcej informacji o pożyczkach pozabankowych tego typu. Z każdym dniem zdobywają one kolejnych zwolenników, stając się rzeczywistą alternatywą dla usług bankowych – są tańsze, bardziej elastyczne i pozbawione dodatkowych, ukrytych kosztów. Co więcej, by dostać pożyczkę społecznościową nie musisz mieć poręczycieli ani zabezpieczenia rzeczowego (np. zastawu), co jest często wymagane przez banki, a dodatkowo okres spłaty wybierasz sam(a). Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić i zacznij pożyczać z Fellow Finance!

Złóż wniosek

Ty zdecydujesz o warunkach pożyczki

Miesięczna rata już od 52 złotych. Indywidualna oferta rat i stałe oprocentowanie 10% (Maksymalne RRSO: 145%). Bez gwaranta. Pożyczka na okres od 1 do 3 lat. Otrzymasz ofertę pożyczkową oraz pieniądze na konto nawet tego samego dnia. Możesz spłacić swoją pożyczkę w każdej chwili, bez dodatkowych kosztów. Elastyczny system spłaty rat. Możesz zwiększać kwotę swojej pożyczki co 4 miesiące.

Reprezentatywny przykład dla Pożyczki Fellow Finance:
„Całkowita kwota pożyczki – 1000 zł na 12 mies.; opłata wstępna – 120 zł; opłata administracyjna – 134,55 zł.; opłata za prowadzenia konta – 16,60 zł/mies. (łącznie: 199,20 zł); roczna stopa oprocentowania – 10%; łączna kwota odsetek – 54,99 zł; czas obowiązywania umowy – 12 miesięcy; wysokość miesięcznych rat: 115,07 zł; całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta – 1380,88 zł; całkowity koszt pożyczki – 500,88 zł; Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania – 144,55 %" 

Oceny klientów

4,4 gwiazdek (207 ocen)